Profile photo of Asa

by

UEFA Women’s U-19 Championship 2018 Qualifying Round Fixtures and Results

September 11, 2017 in Fixtures, News, Under-19s

UEFA Women's U-19 Championship 2018

UEFA Women’s U-19 Championship 2018 Qualifying Round Fixtures and Results

Teams who have Qualified so far to the UEFA Women’s U-19 Championship Elite Round:

Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, England, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Israel, Italy, Norway, Netherlands, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Russia, Scotland, Slovakia, Slovakia, Serbia, Spain, Sweden, Turkey, Wales, (2 places left to fill)

Group Time Match
Friday 8th September
Group 3  FT Slovakia 3 – 2 Romania
Group 3  FT Denmark 5 – 1 Lithuania
Monday 11th September
Group 3 13:00 Denmark 5 – 1 Slovakia
Group 3 16:00 Romania 4 – 1 Lithuania
Tuesday 12th September
Group 11 11:00 Bosnia-Herzegovina 0 – 3 Serbia
Group 1 11:30 Montenegro 0 – 7 Iceland
Group 12 14:00 Russia 4 – 0 Georgia
Group 11 15:00 Finland 1 – 1 Israel
Group 1 15:00 Germany 3 – 0 Kosovo
Group 12 16:00 Greece 1 – 3 Poland
Thursday 14th September
Group 3 16:00 Lithuania 0 – 1 Slovakia
Group 3 16:00 Romania 0 – 8 Denmark
Friday 15th September
Group 11 11:00 Serbia 3 – 0 Israel
Group 1 11:30 Iceland 1 – 0 Kosovo
Group 12 14:00 Poland 7 – 0 Georgia
Group 11 15:00 Finland 10 – 0 Bosnia-Herzegovina
Group 1 15:00 Germany 8 – 0 Montenegro
Group 12 16:00 Russia 0 – 0 Greece
Monday 18th September
Group 1 11:00 Kosovo 1 – 1 Montenegro
Group 1 11:00 Iceland 0 – 1 Germany
Group 12 14:00 Georgia 1 – 1 Greece
Group 12 14:00 Poland 2 – 2 Russia
Group 11 17:00 Israel 2 – 2 Bosnia-Herzegovina
Group 11 17:00 Serbia 1 – 1 Finland
Monday 16th October
Group 7 12:00 Moldova 0 – 8 Italy
Group 7 12:00 France 11 – 0 Faroe Islands
Tuesday 17th October
Group 8 10:00 Belgium 5 – 1 FYR Macedonia
Group 5 14:00 Norway 6 – 0 Cyprus
Group 8 16:00 Croatia 0 – 4 Austria
Group 5 16:00 Northern Ireland 0 – 2 Portugal
Wednesday 18th October
Group 10 Hungary 5 – 2 Turkey
Group 10 Scotland 2 – 0 Armenia
Group 2 Wales 0 – 0 Slovenia
Group 2 England 9 – 0 Kazakhstan
Group 9 12:00 Belarus 0 – 8 Czech Republic
Group 9 12:30 Sweden 7 – 0 bulgaria
Group 6 16:00 Estonia 0 – 3 Republic of Ireland
Group 6 18:00 Netherlands 12 – 0 Latvia
Thursday 19th October
Group 7 12:00 Italy 9 – 0 Faroe Islands
Group 7 12:00 France 9 – 0 Moldova
Friday 20th October
Group 8 10:00 Belgium 7 – 0 Croatia
Group 5 14:00 Norway 7 – 0 Northern Ireland
Group 8 16:00 Austria 2 – 0 FYR Macedonia
Group 5 16:00 Portugal 7 – 0 Cyprus
Saturday 21st October
Group 10 Turkey 5 – 0 Armenia
Group 10 Scotland 0 – 2 Hungary
Group 2 Slovnia 4 – 0 Kazakhstan
Group 2 England 4 – 0 Wales
Group 9 12:00 Sweden 2 – 0 Belarus
Group 6 12:00 Republic of Ireland 4 – 0 Latvia
Group 9 12:30 Czech Republic 9 – 0 Bulgaria
Group 6 15:00 Netherlands 12 – 1 Estonia
Sunday 22nd October
Group 7 12:00 Faroe Islands 4 – 0 Moldova
Group 7 12:00 Italy 2 – 5 France
Monday 23rd October
Group 5 15:00 Cyprus 1 – 2 Northern Ireland
Group 5 15:00 Portugal 0 – 2 Norway
Group 8 16:00 FYR Macedonia 0 – 1 Croatia
Group 8 16:00 Austria 3 – 0 Belgium
Tuesday 24th October
Group 10 Armenia 0 – 5 Hungary
Group 10 Turkey 0 – 0 Scotland
Group 2 Kazakhstan 0 – 6 Wales
Group 2 Slovenia 0 – 1 England
Group 9 12:30 Bulgaria 0 – 2 Belarus
Group 9 12:30 Czech Republic 2 – 0 Sweden
Group 6 18:00 Latvia 2 – 0 Estonia
Group 6 18:00 Republic of Ireland 1 – 8 Netherlands
Wednesday 25th October
Group 4 Azerbaijan 2 – 0 Ukraine
Group 4 Spain 8 – 0 Albania
Saturday 28th October
Group 4 Ukraine 5 – 0 Albania
Group 4 Spain 6 – 0 Azerbaijan
Tuesday 31st October
Group 4 Albania 0 – 0 Azerbaijan
Group 4 Ukraine 0 – 4 Spain

 

 

The following two tabs change content below.
Profile photo of Asa

Asa

Providing coverage of women's football from all around the world!

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.