Saturday 8th October


Finland – Naistenliiga


United Pietarsaari 12:00 HJK

KMF 13:00 TPS

Honka 13:00   Kokkola F10

Åland United 15:00   Nice Futis

 

France – Feminine Division 1


Guingamp 15:00   Olympique Lyon

 

Germany – Frauen Bundesliga


Bayer Leverkusen 13:00   FFC Frankfurt

Essen-Schönebeck 13:00   FCR Duisburg

 

Italy – Serie A


Chiasiellis 14:00 Brescia

Como 2000 14:00 Tavagnacco

Firenze 14:00 Lazio

Milan 14:00 Torino

Mozzanica 14:00 Bardolino

Roma 14:00 Venezia

Sassari Torres 14:00 Riviera di Romagna

 

Women’s Olympic Qualifying CONCACAF

      
Nicaragua 21:00 Honduras

 

Switzerland – Nationalliga A


Zürich 15: 00 St. Gallen

Grasshopper 15: 00 Basel

Staad 18: 00 Kriens

Schwyz 19: 00 Yverdon

 

Sweden – Damallsvenskan

 
Dalsjöfors 14: 00 Piteå

 

Sunday 9th October


UEFA U17 Championship Women

 
Kazakhstan 10: 00 Iceland
Scotland 15: 00 Austria

 

Finland – Naistenliiga

 
PK-35 16: 30 Ilves

 

France – Feminine Division 1


PSG 12: 00 Rodez

Hénin-Beaumont 13: 00 Soyaux

Montpellier 13: 00 Vendenheim

Muret 14: 00 Nord Allier

Saint-Étienne 14: 00 Juvisy

 

Germany – Frauen Bundesliga

 
Freiburg 10: 00 Hamburger SV

Wolfsburg 13: 00 Lokomotive Leipzig

Bad Neuenahr 13: 00 Bayern München

USV Jena 13: 00 Turbine Potsdam

 

Women’s Olympic Qualifying CONCACAF

      
Guatemala 23: 30 El Salvador

 

Spain – Superliga

 
Athletic Club V Espanyol

Real Sociedad V Reocín

Valencia V Sporting de Huelva

L’Estartit V Collerense

Llanos Olivenza V San Gabriel

Transportes Al V Rayo Vallecano

Málaga V Levante

Barcelona V Lagunak

Atletico Madrid V FVPR El Olivo

 

Switzerland – Nationalliga A

 
Schlieren 12: 00 Young Boys

 

Norway – Toppserien

 
Medkila 12: 30 Sandviken

Klepp 13: 00 Røa

Kattem 14: 00 Stabæk

Amazon Grimstad 14: 00 Trondheims-Ørn

Arna-Bjørnar 14: 00 Linderud-Grei

Lillestrøm 14: 00 Kolbotn

 

Sweden – Damallsvenskan

 
Linköping 13: 00 Jitex

Djurgården 14: 00 Umeå

KIF Örebro 16: 20 Tyresö

 

FA Premier League National Division


Aston Villa v Nottingham Forest (Boldmere St Michael’s FC)
Barnet v Coventry City (Barnet FC)
Charlton Athletic v Watford (Thamesmead Town FC)
Leeds United v Sunderland (Farsley Celtic FC)
Reading v Cardiff City (Tadley Calleva FC)

FA Premier League Northern Division


Blackburn Rovers v Rotherham United (Radcliffe Borough FC)
Derby County v Sporting Club Albion (Borrowash Victoria FC)
Manchester City v Leeds City Vixens (Sportscity)
Preston North End v Leicester City (Bamber Bridge FC)
Sheffield FC v Rochdale (Sheffield FC

FA Premier League Southern Division

Gillingham v West Ham United (Chatham Town FC)
Keynsham Town v Tottenham Hotspur (Keynsham Town FC)
Millwall Lionesses v Brighton & Hove Albion (Beckenham Town FC)
Plymouth Argyle v Colchester United (Ivybridge Town FC)
Queens Park Rangers v Portsmouth (AFC Hayes)

 

Scotland – SWPL


Celtic 12 : 00 Forfar Farmington

Spartans 13 : 00 Hutchison Vale

Inverness City 14 : 00 Falkirk

Hamilton Academical 14 : 00 Kilmarnock

 

 


2 Comments
  1. Women's Soccer United 7 years ago

    I am not too surprised that there has been a change in this national team, Norway have not been performing to their potential for whatever reason, it will be interesting to see who takes over and they can start preparing for Euro 2013

  2. Women's Soccer United 9 years ago

    Thank you 🙂

    Anyone heading to any of these matches?

Leave a reply

©2020 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?