(All Matches are in British UK Time)

Saturday Fixtures 10th November

 

 

Australia Westfield W-League

 

Adelaide United 0 – 2 Brisbane Roar (02:30)

Newcastle Jets 1 – 6 Perth Glory (05:30)

Austria – Frauenliga

 

Spratzern 4 – 0 Union Kleinmünchen (13:00)

Wacker Innsbruck 0 – 0 LUV Graz (13:00)

 

Denmark – Elitedivisionen

 

BSF 0 – 5 Fortuna Hjørring (12:00)

Taastrup 1 – 4 Skovbakken (12:00)

KoldingQ 1 – 2 OB (12:30)

Skjold 0 – 5 Brøndby (14:00)

BeNe League-Red

 

Standard Liège 2 – 1 Club Brugge (13:30)

Zulte-Waregem 1 – 2 Sint-Truiden (13:30)

OH Leuven 1 – 0 Lierse (13:30)

Beerschot 0 – 3 Anderlecht

 

Italy – Serie A

 

Bardolino 4 – 0 Riviera di Romagna (13:30)

Como 2000 0 – 0 Firenze (13:30)

Pordenone 0 – 1 Brescia (13:30)

Grifo Perugia 0 – 7 Tavagnacco (13:30)

Lazio 0 – 0 Fiammamonza (13:30)

Mozzanica 4 – 0 Torino (13:30)

Napoli 1 – 1 Fortitudo (13:30)

 

Switzerland – Nationalliga A

 

Zürich 3 – 0 Kriens  (15:00)

St. Gallen 6 – 2 Schwyz (16:00)

Grasshopper 3 – 4Young Boys (17:00)

Yverdon (off) Staad (17:30)

Thun 0 – 0 Basel (18:00)

Turkey – Bayanlar Ligi

 

Derince Belediyespor 3 – 1 Eskişehirspor (11:00)

Trabzon İdman Ocağı 6 – 0 Çamlıcaspor (13:00)

Sunday Fixtures 11th November

 

 

Scotland – SWF Scottish Cup

 

Forfar Farmington V Glasgow City (15:00)

 

England – Premier Northern League Women

 

Blackburn Rovers (off) Sporting Club Albion (14:00)

Derby County 0 – 4 Sheffield FC (14:00)

Preston North End 1 – 0 Nottingham Forest (14:00)

Wolverhampton 1 – 0 Leicester City (14:00)

 

England – Premier League Women

 

Barnet 0 – 2 Aston Villa (14:00)

Coventry City 2 – 1 Cardiff City (14:00)

Manchester City V Leeds United (14:00)

Sunderland 4 – 1 Charlton Athletic (14:00)

England – Premier Southern League Women

 

Brighton & Hove Albion 4 – 3 Reading (14:00)

Gillingham 1 – 0 Lewes (14:00)

Millwall Lionesses 2 – 1 Yeovil Town LFC (14:00)

 

African Women Championship 2012 Final

 

Equatorial Guinea 4 – 0 South Africa (16:30)

African Women Championship 2012 3rd place

 

Cameroon 1 – 0 Nigeria  (13:30)

 

Australia Westfield W-League

Western Sydney 1 – 1 Canberra United (03:00)

Sydney 1 – 2 Melbourne Victory (05:45)

Austria – Frauenliga

 

Südburgenland 0 – 11 Neulengbach (11:00)

Bergheim / Hof 0 – 3 Altenmarkt (13:00)

Veit / Glan 0 – 2 Landhaus (13:00)

Denmark – Elitedivisionen

 

B 1913 1 – 0 Vejle (11:00)

 

France – Feminine Division 1

 

Rodez 5 – 1 Arras 

Toulouse 3 – 4 Issy 

Vendenheim 0 – 0 Saint-Étienne 

Juvisy 3 – 1 Guingamp 

Yzeure Allier 0 – 3 PSG 

Olympique Lyon 6 – 2 Montpellier 

 

Germany – Frauen Bundesliga

 

Bayer Leverkusen 2 – 4 Turbine Potsdam (10:00)

USV Jena 1 – 0 Sindelfingen (10:00)

Wolfsburg 4 – 2 FFC Frankfurt (12:00)

Essen-Schönebeck 2 – 1 Gütersloh (13:00)

Bayern München 0 – 2 Freiburg (13:00)

Bad Neuenahr 1 – 1 FCR Duisburg (13:00)

 

Bus Eireann Women’s National League

 

Castlebar Celtic 2 – 3 Raheny United (14:00)

DLR Waves 2 – 1 Cork Women (14:00)

Peamount United 8 – 1 Shamrock Rovers (14:00)

Japan’s Nadeshiko League

 

INAC Leonessa 4 – 0 NTV Beleza (03:30)

Fukuoka J. Anclas 3 – 2 Urawa Reds (03:30)

Elfen Sayama 2 – 6 Yunogo Belle (03:30)

JEF United 2 – 0 Albirex Niigata (03:30)

Takatsuki 2 – 0 Iga Kunoichi (03:30)

Norway – Toppserien

 

Kattem 3 – 1 Amazon Grimstad (11:00)

Fart 0 – 3 Vålerenga (11:00)

Røa 3 – 1 Sandviken (11:00)

Lillestrøm 5 – 1 Kolbotn (11:00)

Arna-Bjørnar 3 – 0 Klepp (11:00)

Stabæk 2 – 1 Trondheims-Ørn (11:00)

Portugal – Feminino 1a Divisão

 

CF Benfica 0 – 3 Fundação Laura Santos (15:00)

Leixões 2 – 2 Vilaverdense (15:00)

Ouriense 1 – 0 Boavista Porto (15:00)

1º Dezembro 2 – 2 Cesarense (15:00)

Albergaria 0 – 1 Escola Setúbal (17:30)

Spain – Primera División Women


Lagunak 0 – 5 Sporting de Huelva

Transportes Alcaine 0 – 4 Barcelona

Levante Las Planas 3 – 0 Real Sociedad

Sevilla 0 – 0 Valencia

Collerense 1 – 1 Atletico Madrid

Levante 3 – 1 San Gabriel

Athletic Club 5 – 0 Llanos Olivenza

Espanyol 1 – 3 Rayo Vallecano

Turkey – Bayanlar Ligi

 

Ataşehir Belediyesi 4 – 2 Konak Belediyesi (10:30)

Gençlik ve Spor 0 – 2 Lüleburgaz (11:00)

Karadeniz Ereğlispor 2 – 1 Adana Idmanyurduspor (11:00)

0 Comments
  1. Brian McGuire 6 years ago

    Which stamping incident? The little game of footsies with Simone Laudehr in the defenisve wall or where she stamped on Josi Henning’s nether regions? Pretty sure a trawl through tumblr will find at least one of them

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?