(All Matches are in British UK Time)

Saturday Fixtures 22nd September

 

 

FA Women’s Super League

 

Bristol Academy 0 – 1 Chelsea (18:00)

AFF Women’s Championship Finals 2012

 

Final:
Vietnam 0 – 0 Myanmar (12:30)

(Vietnam Win’s 4 – 3 on penalties)

3rd place play-off
Laos 1 – 14 Thailand (10:00)

Austria – Frauenliga

 

Wacker Innsbruck 1 – 1 Union Kleinmünchen (12:00)

Landhaus 4 – 2 Altenmarkt (13:00)

Neulengbach 5 – 1 LUV Graz (15:00)

 

Denmark – Elitedivisionen

 

KoldingQ V Vejle (12:30)

 

 

BeNe League-Red

 

Standard Liège 2 – 0 Lierse (14:00)

OH Leuven 1 – 3 Sint-Truiden (14:00)

Zulte-Waregem 1 – 9 Anderlecht (14:00)

Beerschot AD 3 – 3 Club Brugge (15:00)

 

 

Finland – Naisten Iiiga

 

Kokkola F10 5 – 2 Ilves (14:00)

Nice Futis 0 – 1 PK-35 (14:00)

TPS 0 – 1 Pallokissat (14:00)

Åland United 6 – 0 ONS (14:00)

 

 

France – Feminine Division 1

 

Rodez V Vendenheim (12:00)

Toulouse 0 – 5 Montpellier (15:30)

Juvisy 9 – 1 Issy (15:30)

 

Italy – Serie A

 

Brescia 2 – 2 Bardolino (14:00)

Chiasiellis 0 – 0 Como 2000 (14:00)

Fiammamonza 2 – 3 Firenze (14:00)

Fortitudo 1 – 6 Tavagnacco (14:00)

Pordenone 2 – 2 Mozzanica (14:00)

Napoli 1 – 1 Grifo Perugia (14:00)

Torino 2 – 5 Riviera di Romagna (14:00)

Torres Calcio 6 – 0 Lazio (14:00)

Japan’s Nadeshiko League

 

Elfen Sayama 0 – 3 NTV Beleza (05:00)

Takatsuki 2 – 4 Albirex Niigata (05:00)

 

Norway – Toppserien

 

Kattem 1 – 5 Røa (14:00)

Lillestrøm 2 – 1 Stabæk (15:00)

 

Sweden – Damallsvenskan

 

Göteborg FC 3 – 0 Kristianstad (14:00)

KIF Örebro 2 – 3 Linköping (14:00)

 

Switzerland – Nationalliga A

 

St. Gallen 3 – 1 Thun (16:00)

Zürich 5 – 1 Yverdon (17:00)

Schwyz 0 – 3 Young Boys (17:00)

Staad 1 – 2 Basel (17:15)

Kriens 1 – 0 Grasshopper (19:00)

 

FIFA U-17 Women’s World Cup

 

Korea DPR 11 – 0 Gambia (09:00)

France 0 – 0 United States (11:00)

Nigeria 1 – 1 Canada (13:00)

Azerbaijan 0 – 4 Colombia (16:00)

 

 

Sunday Fixtures 23rd September

 

 

FA Women’s Premier League Cup

 

Group 1
Reading 2 – 3 Cardiff City
Queens Park Rangers 1 – 2 Portsmouth

Group 2
Brighton & Hove Albion 5 – 2 Lewes
Gillingham 2 – 3 Millwall Lionesses

Group 3
Coventry City 3 – 0 Leicester City
Derby County 7 – 5  Sporting Club Albion

Group 4
Preston North End 0 – 5 Blackburn Rovers
Wolverhampton Wanderers 4 – 4 Manchester City

Group 5
Tottenham Hotspur 1 – 2 Barnet
Watford 3 – 3  West Ham United

Group 6
Newcastle United 1 – 3 Nottingham Forest
Sheffield 1 – 8 Leeds United

 

 

FA Women’s Super League

 

Arsenal 4 – 1 Liverpool (14:00)

Doncaster Belles V Birmingham City (14:00)

Lincoln 2 – 1 Everton (14:00)

 

Scotland – SWPL

 

Spartans 0 – 3 Celtic (13:00)

Hibernian 8 – 0 Aberdeen (14:00)

Forfar Farmington 0 – 5 Glasgow City (14:00)

Inverness City 2 – 6 Hutchison Vale (14:00)

Rangers 0 – 3 Hamilton (14:00)

Kilmarnock (off) Falkirk (14:00)

 

 

 

Women’s Welsh Premier League

Caernarfon Town Women’s FC 0 – 5 Cardiff Metropolitan Ladies (14:00)

Newcastle Emlyn Ladies 2 – 3 Llanidloes Ladies (14:00)

Northop Hall Girls 0 – 3 Llandudno Junction Ladies (14:00)

Port Talbot Town Ladies 18 – 0 Caerphilly Castle Ladies & Girls (14:00)

Wrexham Ladies (off) Cardiff City FC (14:00)

Swansea City Ladies 5 – 2 Aberystwyth Town Ladies (14:00)

 

 

Austria – Frauenliga

 

Südburgenland 5 – 3 Bergheim / Hof (12:00)

Veit / Glan 0 – 5 Spratzern (14:00)

 

Denmark – Elitedivisionen

 

BSF 2 – 6 Brøndby (12:00)

Taastrup V Fortuna Hjørring (12:00)

B 1913 V Skovbakken (12:00)

Skjold V OB (12:00)

 

 

France – Feminine Division 1

Arras 1 – 1 Guingamp (14:00)

Yzeure Allier 0 – 8 Olympique Lyon (14:00)

Saint-Étienne 0 – 5 PSG (14:00)

 

Germany – Frauen Bundesliga

 

FFC Frankfurt 4 – 2 Bayer Leverkusen (10:00)

Freiburg 4 – 1 Gütersloh (10:00)

Wolfsburg 6 – 0 Sindelfingen (13:00)

FCR Duisburg 0 – 4 Turbine Potsdam (13:00)

Bayern München 4 – 0 USV Jena (13:00)

Bad Neuenahr 1 – 0 Essen-Schönebeck (13:00)

 

Japan’s Nadeshiko League

 

INAC Leonessa 4 – 0 Fukuoka J. Anclas (04:30)

Yunogo Belle 2 – 1 Iga Kunoichi (05:00)

Urawa Reds 2 – 0 JEF United (07:00)

Norway – Toppserien

 

Fart 0 – 11 Arna-Bjørnar (14:00)

Sandviken 3 – 2 Klepp (14:00)

Vålerenga 1 – 2 Trondheims-Ørn (14:00)

Amazon Grimstad 0 – 1 Kolbotn (14:00)

Portugal – Feminino 1a Divisão

Ouriense 3 – 1 Leixões (15:00)

Cesarense 0 – 0 CF Benfica (15:00)

Fundação 1 – 41º Dezembro (15:00)

Boavista Porto 0 – 0 Albergaria (15:00)

Vilaverdense 3 – 1 Escola Setúbal (15:00)

Russia – Supreme Division

 

Zorkiy V Ryazan

Rossiyanka 3 – 0 Donchanka

Kubanochka 2 – 0 Mordovochka

Zvezda Perm V Izmailovo

 

Spain – Primera División Women

 

Atletico Madrid 3 – 0 Valencia

San Gabriel 2 – 0 Real Sociedad

Llanos Olivenza 0 – 3 Barcelona

Rayo Vallecano 9 – 0 Lagunak

Espanyol 4 – 0 Transportes

Athletic Club 4 – 0 Levante Las Planas

Levante 1 – 2 Sevilla

Sporting de Huelva 2 – 1 Collerense

Sweden – Damallsvenskan

 

Piteå 0 – 1 Jitex (13:00)

Vittsjö 2 – 3 LdB Malmö (14:00)

Umeå 2 – 0 Djurgården (14:30)

FIFA U-17 Women’s World Cup

Mexico 1 – 0 New Zealand (11:00)

Ghana 1 – 2 Germany (11:00)

Brazil 0 – 5  Japan (14:00)

Uruguay 0 – 4  China (14:00)

2 Comments
  1. Anonymous 7 years ago

    Germany have to prove their worth.Great match.cant wait.

  2. Women's Soccer United 8 years ago

    Wow… I know what I’m doing this weekend 😀 

Leave a reply

©2020 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?