Saturday Fixtures 25th August

 

 

FA Women’s Super League

Doncaster Belles 0 – 4 Arsenal (18:00)

Denmark – Elitedivisionen

OB 0 – 3 B 1913 (12:30)

Vejle 0 – 5 Fortuna Hjørring (14:00)

Skjold 3 – 1 BSF (14:00)

KoldingQ 2 – 3 Taastrup (14:30)

BeNe League-Red

Standard Liège 6 – 0 Zulte-Waregem (14:00)

Sint-Truiden 3 – 2 Anderlecht (14:00)

Club Brugge V OH Leuven (16:30)

Finland – Naisten Liiga

Kokkola F10 0 – 1 Pallokissat (14:00)

HJK 1 – 0 Ilves (14:00)

Nice Futis 0 – 6 Åland United (14:00)

Honka 7 – 0 ONS (15:00)

Sweden – Damallsvenskan

Göteborg FC 5 – 0 Umeå (14:00)

AIK 0 – 1 Djurgården (14:00)

KIF Örebro 1 – 0 Jitex (14:00)

UEFA Women’s Championship

 

Estonia 0 – 2 Slovakia (14:00)

 

 

Sunday Fixtures 26th August

 

 

FA Women’s Super League

 

Liverpool 2 – 3 Lincoln (14:00)

 

FA Women’s Premier League

National Division

Charlton Athletic 4 – 4 Manchester City (13:00)
Leeds United 1 – 0 Coventry City (14:00)
Portsmouth 3 – 0 Aston Villa (14:00)
Sunderland 7 – 0 Barnet (14:00)
Watford 2 – 1 Cardiff City LFC (14:00)

Northern Division 

Blackburn Rovers 2 – 0 Leicester City WFC (14:00)
Derby County 2 – 3 Sporting Club Albion (14:00)
Newcastle United 5 – 1 Wolverhampton Wanderers (14:00)
Sheffield FC (off) Nottingham Forest (14:00)

Southern Division 

Colchester United 1 – 1 Queens Park Rangers (14:00)
Gillingham 1 – 1 Yeovil Town (14:00)
Lewes 3 – 2 Reading FC (14:00)
Tottenham Hotspur 1 – 3 Millwall Lionesses (14:00)
West Ham United 2 – 0 Brighton & Hove Albion (14:00)

England – Combination – Midlands

Daventry Town V Radcliffe Olympic (14:00)

Loughborough Foxes V Curzon Ashton (14:00)

Northampton Town V Copsewood LFC (14:00)

Rotherham United V Leafield Athletic (14:00)

Stoke City LFC V Leamington Lions (14:00)

England – Combination – Northern

 

Cheadle Heat Nomads V Mossley Hill (14:00)

Chorley V Bradford City (14:00)

Huddersfield Town V Middlesbrough (14:00)

Leeds City Vixens V Sheffield United (14:00)

Stockport County V South Durham & Cestria (14:00)

Wakefield V Liverpool Feds (14:00)

England – Combination – South-East

Arlesey Town V Milton Keynes Dons (14:00)

Cambridge V Crystal Palace (14:00)

Chesham United WFC V Brentwood Town (14:00)

Chichester City V Norwich City (14:00)

Enfield Town V Luton Town (14:00)

Ipswich Town V Ebbsfleet United (14:00)

 

England – Combination – South-West

Forest Green Rovers V Exeter City (14:00)

Gloucester City V Swindon Town LFC (14:00)

Keynsham Town V Keynsham Development (14:00)

Oxford United V Southampton Saints (14:00)

Plymouth Argyle V Newquay (14:00)

University of Portsmouth V Havant & Waterlooville (14:00)

Scotland – SWPL

Glasgow City V Hibernian (14:00)

Aberdeen V Celtic (14:00)

Hutchison Vale V Kilmarnock (14:00)

Falkirk V Hamilton Acade (14:00)

Inverness City V Rangers (14:00)

Forfar Farmington V Spartans (16:00)

Denmark – Elitedivisionen

Brøndby 3 – 1 Skovbakken (12:00)

Bus Eireann Women’s National League

Cork Women 2 – 1 Shamrock Rovers (14:00)

DLR Waves 1 – 6 Raheny United (14:00)

Peamount United 4 – 1 Wexford Youths (14:00)

Sweden – Damallsvenskan

Piteå 1 – 5 Tyresö (14:00)

Linköping 3 – 5 LdB Malmö (17:30)

FIFA U20 Women’s World Cup

Italy 0 – 4 Nigeria (08:20)

Korea Republic 2 – 0  Brazil (08:20)

Mexico 4 – 0 New Zealand (11:20)

Switzerland 0 – 4  Japan (11:20)

0 Comments
  1. gromit 7 years ago

    Oh Tatane ! What a goal ! 2-0 !!

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?