(All Matches are in British UK Time)

Saturday Fixtures 27th October

 

 

Australia Westfield W-League

Sydney 1 – 0 Western Sydney Wanderers (04:00)

Newcastle Jets 0 – 5 Canberra United (04:00)

Melbourne Victory 0 – 1 Brisbane Roar (06:00)

Perth Glory 2 – 1 Adelaide United (08:00)

 

Denmark – Elitedivisionen

OB 1 – 5 Brøndby (12:30)

KoldingQ 0 – 5 Fortuna Hjørring (13:30)

Italy – Serie A

Bardolino  2 – 1 Fiammamonza (13:30)

Como 2000 3 – 1 Torino (13:30)

Pordenone 1 – 2 Torres Calcio (13:30)

Tavagnacco 4 – 1 Firenze (13:30)

Grifo Perugia 0 – 1 Riviera di Romagna (13:30)

Lazio 1 – 2 Fortitudo (13:30)

Mozzanica 0 – 2 Brescia (13:30)

Napoli 0 – 0 Chiasiellis (13:30)

Japan’s Nadeshiko League

JEF United 1 – 1 Takatsuki (05:00)

 

Sweden – Damallsvenskan

Tyresö 3 – 0 Jitex (13:00)

AIK 1 – 3 Linköping (16:00)

Switzerland – Nationalliga A

Yverdon 4 – 0 Schwyz (16:30)

Grasshopper 1 – 0 Basel (17:00)

Thun 1 – 1 Staad (Abandoned)

Young Boys 0 – 7 Zürich (18:00)

 

 

Sunday Fixtures 28th October

 

Scotland – SWPL

(All Games Kick-Off At 14:00)

 

Glasgow City 12 – 0 Aberdeen

Hibernian 3 – 1 Spartans

Forfar Farmington 2 – 3 Celtic

Hutchison Vale 5 – 1 Falkirk

Kilmarnock 0 – 10 Rangers

Inverness City 1 – 8 Hamilton Academical

 

England – Premier Northern League Women

(All Games Kick-Off At 14:00)

Nottingham Forest 1 – 1 Wolverhampton

Sheffield FC 2 – 1 Leicester City

Sporting Club Albion 0 – 1 Preston North End

England – Premier League Women

(All Games Kick-Off At 14:00)

Aston Villa 1 – 0 Manchester City

Barnet 0 – 2 Coventry City

Leeds United 3 – 0 Portsmouth

 

England – Premier Southern League Women

(All Games Kick-Off At 14:00)

Lewes 1 – 4 Tottenham Hotspur

Reading 8 – 0 Queens Park Rangers

Yeovil Town LFC 1 – 0 West Ham United

 

African Women Championship 2012

Equatorial Guinea 1 – 0 South Africa (13:30)

Senegal 0 – 1 Congo DR (16:30)

 

Denmark – Elitedivisionen

BSF 8 – 0 B 1913 (12:00)

Vejle 3 – 2 Taastrup (13:30)

Skjold 1 – 1 Skovbakken (14:00)

France – Feminine Division 1

Vendenheim 0 – 3 Juvisy (14:00)

Rodez 0 – 2 Montpellier  (14:00)

Olympique Lyon 3 – 0 Guingamp  (14:00)

Toulouse 0 – 2 Arras  (14:00)

Yzeure Allier 0 – 0 Saint-Étienne  (14:00)

Issy 0 – 2 PSG (17:15)

 

Germany – Frauen Bundesliga

FFC Frankfurt 1 – 0 Freiburg (10:00)

Wolfsburg 4 – 0 FCR Duisburg (13:00)

Essen-Schönebeck 0 – 0 Bayer Leverkusen (13:00)

USV Jena 0 – 3 Turbine Potsdam (13:00)

Bayern München (off) Gütersloh (13:00)

Bad Neuenahr 0 – 0 Sindelfingen (13:00)

 

Japan’s Nadeshiko League

Albirex Niigata 0 – 0 Fukuoka J. Anclas (03:00)

Yunogo Belle 1 – 4 INAC Leonessa (04:00)

Iga Kunoichi 5 – 2 Elfen Sayama (04:00)

Urawa Reds 3 – 1 NTV Beleza (05:00)

 

Norway – Toppserien

Lillestrøm 5 – 1 Klepp (12:00)

Kattem 5 – 3 Sandviken (14:00)

Fart 0 – 5 Kolbotn (14:00)

Amazon Grimstad 0 – 0 Vålerenga (14:00)

 

Portugal – Feminino 1a Divisão

Leixões 2 – 1 Escola Setúbal (15:00)

CF Benfica 0 – 1 Albergaria (15:00)

Ouriense 4 – 0 Fundação Laura Santos (15:00)

Cesarense 1 – 1 Vilaverdense (15:00)

Boavista Porto 2 – 4 1º Dezembro (15:00)

 

Spain – Primera División Women

Real Sociedad 0 – 3 Barcelona

Valencia 4 – 0 Lagunak

Atletico Madrid 4 – 0 Transportes Alcaine

San Gabriel 0 – 0 Levante Las Planas

Llanos Olivenza 2 – 3 Sevilla

Rayo Vallecano 5 – 0 Collerense

Espanyol 1 – 2 Levante

Sporting de Huelva 1 – 1 Athletic Club

 

Sweden – Damallsvenskan

Kristianstad  4 – 3 Djurgården (13:00)

Piteå 2 – 0 Vittsjö (13:00)

Göteborg FC 2 – 1 KIF Örebro (14:00)

Umeå 1 – 1 LdB Malmö (15:30)

Switzerland – Nationalliga A

St. Gallen V Kriens (13:30)

2 Comments
  1. Ken Suzuki 6 years ago

    Thank you for taking time to explain. Bonne nuit, Gromit.

  2. gromit 7 years ago

    Issy-PSG live on Eurosport (5pm English time, 6 pm French one, etc… ;o)

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?