(All Matches are in British UK Time)

Saturday Fixtures 3rd November

 

African Women Championship 2012

South Africa 4 – 1 Congo DR (16:30)

Equatorial Guinea 5 – 0 Senegal (16:30)

Australia Westfield W-League

Melbourne Victory 1 – 0 Newcastle Jets (03:00)

Western Sydney 2 – 0 Perth Glory (03:00)

Brisbane Roar 1 – 3 Sydney (05:00)

Canberra United 3 – 1 Adelaide United (06:00)

Austria – Frauenliga

Union Kleinmünchen 7 – 0 Bergheim / Hof (13:00)

Altenmarkt 2 – 3 Südburgenland (13:00)

Denmark – Elitedivisionen

B 1913 1 – 4 Taastrup (12:00)

Skovbakken 1 – 0 BSF (12:30)

 

BeNe League-Red

Club Brugge 0 – 5 Anderlecht (13:00)

Sint-Truiden 0 – 1 Beerschot (13:30)

Lierse 6 – 2 Zulte-Waregem (15:00)

 

UEFA U-17 Championship Women

Russia 1 – 7  Germany (12:00)

Romania 0 – 1  Greece (12:00)

Azerbaijan 6 – 0  Croatia (14:00)

Austria 2 – 2  Sweden (14:00)

Bus Eireann Women’s National League

 

Raheny United 2 – 5 Peamount United (14:00)

Shamrock Rovers 2 – 1 DLR Waves (14:00)

Wexford Youths 2 – 0 Castlebar Celtic (14:00)

Italy – Serie A

Brescia V Torres Calcio (13:30)

Chiasiellis 4 – 0 Grifo Perugia (13:30)

Fiammamonza 0 – 0 Mozzanica (13:30)

Firenze 2 – 0 Lazio (13:30)

Fortitudo 4 – 4 Pordenone (13:30)

Tavagnacco 1 – 1 Bardolino (13:30)

Riviera di Romagna 1 – 1 Como 2000 (13:30)

Torino 0 – 1 Napoli (13:30)

 

 

Sweden – Damallsvenskan

Jitex 3 – 1 Kristianstad (12:00)

LdB Malmö 0 – 1 Tyresö (12:00)

Linköping 4 – 1 Umeå (12:00)

KIF Örebro 3 – 0 AIK (12:00)

Vittsjö 0 – 1 Göteborg FC(12:00)

Djurgården 4 – 3 Piteå (12:00)

 

Turkey – Bayanlar Ligi

Konak Belediyesi 2 – 0 Trabzon İdman Ocağı (11:00)

 

 

Sunday Fixtures 4th November

 

 

Scotland – SWPL

Spartans V Glasgow City (14:00)

Aberdeen V Forfar Farmington (14:00)

Celtic V Hibernian (14:00)

Rangers V Hutchison Vale (14:00)

Falkirk V Inverness City (14:00)

Hamilton Academical V Kilmarnock (14:00)

 

 

FA Women’s Premier League Cup

Group 1
Queens Park Rangers 1 – 1 Yeovil Town
Cardiff City 3 – 2 Portsmouth

Group 2
Brighton & Hove Albion 3 – 2 Gillingham
Millwall Lionesses (off) Charlton Athletic

Group 3
Coventry City 2 – 0 Derby County
Leicester City 0 – 3 Aston Villa

Group 5
Colchester United (off) West Ham United
Tottenham Hotspur (off) Watford

Group 6
Leeds United 2 – 2 Sunderland
Sheffield 6 – 1 Newcastle United

 

African Women Championship 2012

Nigeria 3 – 1 Côte d’Ivoire  (16:30)

Cameroon 0 – 0 Ethiopia (16:30)

Austria – Frauenliga

Neulengbach 10 – 0 Veit / Glan (13:00)

Cyprus – Women’s First Division

AEK Konstantias (sup) Apollon Limassol

AMOK Chrysomilia 1 – 5 Lefkothea

Dafni Troullon 0 – 5  Ledra / PAEEK

Afroditi 1 – 5 AE Ammochostos

Denmark – Elitedivisionen

OB 4 – 0 Vejle (12:00)

Fortuna Hjørring 6 – 1 Skjold (14:00)

Brøndby V KoldingQ (14:00)

BeNe League-Red

Standard Liège 5 – 0 OH Leuven (16:30)

France – Feminine Division 1

Saint-Étienne 0 – 3 Olympique Lyon (12:00)

PSG 5 – 0 Rodez (12:00)

Arras 2 – 1 Issy (14:00)

Montpellier 1 – 0 Yzeure Allier (14:00)

Juvisy 6 – 0 Toulouse (14:00)

Guingamp 1 – 0 Vendenheim (14:00)

Germany – Frauen Bundesliga

Wolfsburg 7 – 0 Bayer Leverkusen (10:00)

Turbine Potsdam 5 – 1 Essen-Schönebeck (13:00)

FCR Duisburg 1 – 3 FFC Frankfurt (13:00)

Freiburg 1 – 0 Bad Neuenahr (13:00)

Sindelfingen 0 – 4 Bayern München (13:00)

Gütersloh 0 – 1 USV Jena (13:00)

Japan’s Nadeshiko League

Urawa Reds 2 – 3 INAC Leonessa (03:30)

Iga Kunoichi 1 – 1 JEF United (04:00)

Albirex Niigata 2 – 0 Elfen Sayama (04:00)

Yunogo Belle 0 – 1 Fukuoka J. Anclas (04:00)

NTV Beleza 6 – 2 Takatsuki (04:00)

Norway – Toppserien

Klepp 0 – 1 Stabæk (12:00)

Sandviken 0 – 4 Lillestrøm (12:00)

Vålerenga 1 – 2 Kattem (12:00)

Trondheims-Ørn 0 – 1 Røa (12:00)

Kolbotn 3 – 1 Arna-Bjørnar (12:00)

Amazon Grimstad 5 – 0 Fart (12:00)

 

Portugal – Feminino 1a Divisão

Escola Setúbal V CF Benfica (15:00)

1º Dezembro V Albergaria (15:00)

Fundação Laura Santos V Leixões (15:00)

Vilaverdense V Ouriense (15:00)

Boavista Porto V Cesarense (15:00)

Russia – Supreme Division

Zorkiy 2 – 1 Kubanochka

Izmailovo V Mordovochka

Ryazan 5 – 0 Donchanka

Zvezda Perm V Rossiyanka

Spain – Primera División Women

Barcelona 6 – 1 Lagunak

Real Sociedad 2 – 2 Transportes Alcaine

Valencia 0 – 1 Levante Las Planas

Atletico Madrid 2 – 1 Sevilla

San Gabriel 3 – 0 Collerense

Llanos Olivenza 1 – 4 Levante

Rayo Vallecano 2 – 4 Athletic Club

Sporting de Huelva 0 – 1 Espanyol

Turkey – Bayanlar Ligi


Adana Idmanyurduspor V Derince Belediyespor (11:00)

Eskişehirspor V Ataşehir Belediyesi (11:00)

Çamlıcaspor V Gençlik ve Spor (11:00)

Lüleburgaz V Karadeniz Ereğlispor (11:00)

 

 

Women’s Welsh Premier League

 

Newcastle Emlyn Ladies 4 – 3 Port Talbot Town

Cardiff City FC 1 – 0 Cardiff Metropolitan Ladies (14:00)

Caerphilly Castle Ladies & Girls (off) Aberystwyth Town Ladies (14:00)

Llandudno Junction Ladies 2 – 1 Caernarfon Town Women’s FC (14:00)

 Northop Hall Girls 0 – 6 Swansea City Ladies (14:00)

 

3 Comments
  1. Women's Soccer United 6 years ago

    This is a tough one…. Will Germany play differently, worried about injury? I’ll say a tight 1-0 German win

  2. Women's Soccer United 7 years ago

    Hahaha! Thanks @Gromit 😀

  3. gromit 7 years ago

    Please take note that Saint-Etienne-Lyon (D1) will be broadcast LIVE on Eurosport (and even 3 or 4 minutes earlier especially for WSU, as usual, grrrrr….) and Duisburg-Frankfurt (Frauen Bundesliga) LIVE on DFB-TV (on line).

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?