(All Matches are in British UK Time)

Saturday Fixtures 5th January

 

Australia Westfield W-League


Canberra United (off) Western Sydney 

Sydney 0 – 2 Brisbane Roar (04:00)

Melbourne Victory 4 – 1 Adelaide United (05:00)

Perth Glory 2 – 2 Newcastle Jets (08:00)

France – Feminine Division 1


Arras (off) Saint-Étienne 

Italy – Serie A


Bardolino 5 – 0 Pordenone (13:30)

Como 2000 3 – 1 Napoli (13:30)

Fiammamonza 3 – 2 Fortitudo (13:30)

Firenze 0 – 5 Brescia (13:30)

Tavagnacco 1 – 1 Torres Calcio (13:30)

Grifo Perugia 2 – 0 Torino (13:30)

Lazio 0 – 0 Mozzanica (13:30)

Riviera di Romagna 1 – 1 Chiasiellis (13:30)

 

 

Sunday Fixtures 6th January

 

 

England – FA Women’s Cup 2nd Round

 
Middlesbrough 4 – 1 Huddersfield Town (13:00)

Leicester City WFC 2 – 0 Preston North End (13:00)

Newcastle United 2 – 0 Radcliffe Olympic (13:00)

Sheffield United Community 4 – 2 Durham Wildcats (13:00)

Nottingham Forest (off) Bradford City 

Sheffield FC Ladies 2 – 1 Blackburn Rovers (13:00)

Loughborough Foxes 0 – 2 Derby County (13:00)

Morecambe 6 – 3 Liverpool Feds (13:00)

Millwall Lionesses 3 – 1 Wolverhampton Wanderers (13:00)

Gillingham 6 – 1 MK Dons (13:00)

London Corinthians 0 – 3 West Ham United (13:00)

Leafield Athletic 6 – 0 C&K Basildon (14:00)

Ipswich Town 1 – 0 Cambridge Women’s (13:00)

Chesham United 1 – 2 Queens Park Rangers (13:00)

Colchester United 1 – 5 Sporting Club Albion (13:00)

Tottenham Hotspur 2 – 0 Copsewood Coventry (13:00)

Westfield 2 – 9 Brighton & Hove Albion (13:00)

Oxford United 6 – 1 Keynsham Town (13:00)

Lewes 1 – 2 Reading FC Women (13:00)

Exeter City 2 – 3 Swindon Town (13:00)

Colne Valley 0 – 8 Yeovil Town (13:00)

Larkhall Athletic 0 – 2 Plymouth Argyle (14:00)

 

 

England – Premier League Women


Barnet 1 – 4 Leeds United (14:00)

Cardiff City 1 – 1 Aston Villa (14:00)

Portsmouth (off) Charlton Athletic 

Sunderland 0 – 1 Manchester City (14:00)

Watford 1 – 0 Coventry City (14:00)

 

 

Cyprus – Women’s First Division


AMOK Chrysomilia 0 – 4 AEK Konstantias (09:00)

Dafni 0 – 8 Lefkothea (09:00)

Afroditi 4 – 2 Ledra / PAEEK (09:00)

AE Ammochostos 0 – 6 Apollon Limassol (09:00)

France – Feminine Division 1


Issy 0 – 2 Guingamp (13:30)

Toulouse 1 – 11 Olympique Lyon (13:30)

Rodez 0 – 3 Juvisy (13:30)

Yzeure Allier 3 – 0 Vendenheim (13:30)

 

Bus Eireann Women’s National League


Castlebar Celtic 1 – 2 DLR Waves (14:00)

Raheny United 4 – 0 Shamrock Rovers (14:00)

Wexford Youths 2 – 0 Cork Women (14:00)

 

Portugal – Feminino 1a Divisão


Ouriense 3 – 1 CF Benfica (15:00)

Cesarense 2 – 5 Albergaria (15:00)

Leixões 2 – 2 1º Dezembro (15:00)

Boavista Porto 1 – 1 Escola Setúbal (15:00)

Vilaverdense 1 – 0 Fundação (15:00)

 

Turkey – Bayanlar Ligi


Gençlik ve Spor V Konak Belediyesi (09:30)

Karadeniz V Derince (10:00)

Ataşehir V Adana (11:00)

Lüleburgaz V Çamlıcaspor  (11:00)

Trabzon V Eskişehirspor (11:00)

0 Comments
  1. Women's Soccer United 6 years ago

    This is great information, thank you for sharing!

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?