(All Matches are in British UK Time)

 

Saturday Fixtures 6th October

 

Austria – Frauenliga

 

LUV Graz 8 – 2 Bergheim / Hof (14:00)

Veit / Glan 1 – 1 Union Kleinmünchen (14:00)

Altenmarkt 2 – 2 Wacker Innsbruck (14:00)

 

Denmark – Elitedivisionen

 

Taastrup 2 – 1 B 1913 (12:00)

BSF 2 – 3 Skovbakken (12:30)

Vejle 0 – 1 OB (13:00)

Skjold 2 – 2 Fortuna Hjørring (14:30)

KoldingQ 0 – 1 Brøndby (14:30)

 

BeNe League Red

Club Brugge 3 – 2 Zulte-Waregem (13:00)

Standard Liège 2 – 0 Anderlecht (14:00)

OH Leuven 0 – 4 Beerschot (14:00)

Lierse 0 – 0 Sint-Truiden (16:30)

 

UEFA Women’s U-17 Championship 1st Qualifying Round

 

Hungary 0 – 5 France (11:00)

Lithuania 0 – 5  Bosnia-Herzegovina (11:00)

Finland 1 – 2  Ireland Rep (13:00)

Georgia 1 – 4  Belarus (13:00)

Finland – Naisten Liiga

 

Kokkola F10 4 – 3 Honka (13:30)

Pallokissat 0 – 1 Åland United (14:00)

TPS 3 – 0 Nice Futis (14:00)

Ilves 2 – 1 ONS (16:00)

Italy – Serie A

 

(All Games Kick-Off At 14:00)

Brescia 5 – 2 Lazio

Chiasiellis 1 – 1 Mozzanica

Fiammamonza 1 – 6 Tavagnacco

Firenze 3 – 4 Riviera di Romagna

Fortitudo 2 – 4 Como 2000

Pordenone 2 – 1 Grifo Perugia

Torino 1- 5 Bardolino

Torres Calcio 3 – 0 Napoli

Japan’s Nadeshiko League

 

INAC Leonessa 7 – 2 JEF United (04:30)

Takatsuki 1 – 4 Yunogo Belle (05:00)

NTV Beleza 1 – 1 Iga Kunoichi (05:00)

Sweden – Damallsvenskan

 

Djurgården 2 – 0 Tyresö (13:00)

AIK 3 – 1 Jitex (14:00)

Switzerland – Nationalliga A

Grasshopper 1 – 1 Schwyz (17:00)

Young Boys 3 – 2 Staad (18:00)

Thun 0 – 1 Kriens (18:30)

Yverdon 1 – 2 St. Gallen (19:00)

Sunday Fixtures 7th October

 

 

 

Scotland – SWPL

(All Games Kick-Off At 14:00)

 

Glasgow City 2 – 0 Celtic

Hibernian 0 – 1 Forfar Farmington

Aberdeen 0 – 5 Spartans

Hutchison Vale 3 – 3 Hamilton Academical

Inverness City 8 – 0 Kilmarnock

Falkirk 0 – 1 Rangers

 

FA Women’s Super League

(All Games Kick-Off At 14:00)

 

Birmingham City 1 – 1 Arsenal

Chelsea 2 – 3 Lincoln

Everton 1 – 0 Bristol Academy

Liverpool 0 – 2 Doncaster Belles

 

England – Premier League Women

(All Games Kick-Off At 14:00)

 

Barnet 2 – 2 Portsmouth

Cardiff City 0 – 1 Charlton Athletic

Leeds United 1 – 2 Aston Villa

Manchester City 2 – 1 Coventry City

Watford 2 – 2 Sunderland

England – Premier Northern League Women

(All Games Kick-Off At 14:00)

 

Derby County 2 – 3 Blackburn Rovers

Leicester City 0 – 3 Nottingham Forest

Preston North End 3 – 0 Newcastle United

Wolverhampton 0 – 4 Sporting Club Albion

 

England – Premier Southern League Women

(All Games Kick-Off At 14:00)

 

Brighton & Hove Albion 2 – 2 Gillingham

Colchester United 0 – 0 Yeovil Town LFC

Lewes 2 – 1 Queens Park Rangers

Reading 3 – 0 Millwall Lionesses

Tottenham Hotspur 0 – 1 West Ham United

Austria – Frauenliga

Neulengbach 4 – 2 Landhaus

Spratzern 4 – 1 Südburgenland

France – Feminine Division 1

(All Games Kick-Off At 14:00)

 

Yzeure Allier 1 – 0 Juvisy

Olympique Lyon 13 – 0 Vendenheim

Toulouse 0 – 6 PSG

Arras 0 – 3 Montpellier

Rodez 4 – 0 Guingamp

Issy 0 – 2 Saint-Étienne

Bus Eireann Women’s National League

(All Games Kick-Off At 14:00)

 

Castlebar Celtic 4 – 3 Cork Women

Peamount United 5 – 1 DLR Waves

Wexford Youths 1 – 1 Shamrock Rovers

Japan’s Nadeshiko League

 

Urawa Reds 3 – 4 Albirex Niigata (05:00)

Norway – Toppserien

(All Games Kick-Off At 14:00)

 

Kattem 3 – 3 Klepp

Fart 1 – 5 Stabæk

Vålerenga 1 – 3 Kolbotn

Lillestrøm 5 – 0 Trondheims-Ørn

Amazon Grimstad 1 – 2 Sandviken

Arna-Bjørnar 1 – 1 Røa (15:00)

Portugal – Feminino 1a Divisão

(All Games Kick-Off At 16:00)

 

Ouriense V Albergaria

Leixões V CF Benfica

Cesarense V Escola Setúbal

Boavista Porto V Fundação Laura Santos

Vilaverdense V 1º Dezembro

Spain – Primera División Women

 

San Gabriel 4 – 0 Lagunak  (10:00)

Athletic Club 4 – 0 Collerense (10:30)

Llanos Olivenza 1 – 3 Transportes Alcaine (11:00)

Rayo Vallecano 2 – 2 Levante Las Planas (11:00)

Espanyol 2 – 0 Sevilla (11:00)

Sporting de Huelva 2 – 0 Levante (11:00)

Valencia 1 – 1 Real Sociedad (11:15)

Atletico Madrid 1 – 1 Barcelona (11:30)

Sweden – Damallsvenskan

 

Vittsjö 0 – 1 KIF Örebro (13:00)

Göteborg FC 0 – 1 LdB Malmö (14:00)

Piteå 0 – 1 Linköping (14:00)

2 Comments
  1. gromit 6 years ago

    secure

  2. gromit 7 years ago

    Thanks a lot, Asa :o)

    One  question : do you know if Birmingham-Arsenal will be broadcast and visible through some link ?

    One information : In D1, Issy-Saint Etinne will be broadcast live on French Eurosport.

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?