(All Matches are in British UK Time)

Saturday Fixtures 8th December

 

Australia Westfield W-League

Brisbane Roar 2 – 2 Perth Glory (00:00)

Western Sydney 4 – 0  Adelaide United (03:00)

Canberra United 1 – 0 Newcastle Jets (05:00)

Melbourne Victory 1 – 1 Sydney (05:00)

BeNe League-Red

Standard Liège OFF Sint-Truiden 

OH Leuven OFF Anderlecht 

Zulte-Waregem OFF Beerschot 

France – Feminine Division 1

Montpellier 1 – 1 Guingamp (16:00)

Italy – Serie A

Brescia OFF Fortitudo 

Chiasiellis OFF Torino 

Pordenone 1 – 1 Firenze (13:30)

Grifo Perugia 1 – 2 Como 2000 (13:30)

Lazio 2 – 7 Bardolino (13:30)

Mozzanica OFF Tavagnacco 

Napoli 5 – 1 Riviera di Romagna (13:30)

Torres Calcio 7 – 1 Fiammamonza (13:30)

Switzerland – Nationalliga A

Schwyz V Basel (17:00)

 

International Women’s Friendly

     

United States 2 – 0 China PR (18:30)

 

 

Sunday Fixtures 9th December

 

 

England – FA Women’s Cup

Chorley 2 – 4 Morecambe (13:00)

Leeds City Vixens (off) Huddersfield Town (13:00)

Bradford City 3 – 1 Stockport County (13:00)

Durham Wildcats 4 – 0 Blackpool Ladies (13:00)

Sheffield United LFC 2 – 1 Mossley Hill (13:00)

Liverpool Feds 1 – 0V Crewe Alexandra LFC (13:00)

Loughborough Foxes 1 – 0 Leicester City LFC (13:00)

Stoke City LFC 2 – 3 Leafield Athletic LFC (13:00)

Milton Keynes Dons 2 – 1 Luton Town (13:00)

Rise Park 1 – 3 Copsewood LFC Coventry (13:00)

Radcliffe Olympic LFC 6 – 1 Lutterworth Athletic (13:00)

Arlesey Town V C&K Basildon (13:00)

AFC Sudbury Ladies 0 – 5 London Corinthians (13:00)

Parkwood Rangers 1 – 4 Colne Valley (13:00)

Ipswich Town 5 – 1 AFC Wimbledon Ladies (13:00)

Westfield 2 – 1 MSA (13:00)

Forest Green Rover 2 – 3 Plymouth Argyle (13:00)

Southampton Saints WFC 0 – 2 Larkhall Athletic (13:00)

Exeter City 7 – 0 Brislington (13:00)

Oxford United 2 – 1 Newquay (13:00)

Middlesbrough 5 – 2 Peterlee Town LFC (14:00)

Keynsham Town 8 – 0 University of Portsmouth (14:00)

Chichester City V Swindon Town LFC (14:00)

Enfield Town 1 – 3 Chesham United WFC (14:00)

Cambridge 4 – 0 Brentwood Town (14:00)

 

 

FA Premier League Cup

Group 1

Portsmouth 3 – 2 Yeovil Town (14:00)

Reading 1 – 1 Queens Park Rangers (14:00)

Group 2

Charlton Athletic 0 – 5 Lewes (14:00)

Group 3

Aston Villa 1 – 0 Sporting Club Albion (14:00)

Leicester City WFC 4 – 3 Derby County (14:00)

Group 5

Colchester United (off) Tottenham Hotspur (14:00)

Group 6

Newcastle United 0 – 1 Leeds United (14:00)

Nottingham Forest 2 – 2 Sunderland (14:00)

England – Premier Northern League Women

Blackburn Rovers (off) Preston North End (14:00)

Sheffield FC (off) Wolverhampton (14:00)

England – Premier League Women

Barnet 0 – 0 Cardiff City (14:00)

Manchester City (off) Watford (14:00)

England – Premier Southern League Women

West Ham United (off) Millwall Lionesses (14:00)

Gillingham 1 – 0 Brighton & Hove Albion (14:00)

 

 

Women’s Welsh Premier League

 

Llandudno Junction Ladies 27 – 0 Caerphilly Castle Ladies & Girls (14:00)

 

Llanidloes Ladies 0 – 5 Cardiff City FC

Newcastle Emlyn Ladies 0 – 1 Cardiff Metropolitan Ladies

Northop Hall Girls 2 – 4 Aberystwyth Town Ladies

 

Port Talbot Town Ladies (off) Caernarfon Town Women’s FC

 

AFC U19 Women’s Championship Final

Thailand 0 – 1  Myanmar (12:00)

Cyprus – Women’s First Division

AEK Konstantias 2 – 3 Ledra / PAEEK (09:00)

AMOK Chrysomilia 2 – 2 AE Ammochostos (09:00)

Dafni Troullon 0 – 4  Afroditi (09:00)

Apollon Limassol 6 – 0 Lefkothea (09:00)

BeNe League-Red

Lierse (OFF) Club Brugge 

France – Feminine Division 1

Toulouse (OFF) Saint-Étienne 

Issy 0 – 8 Olympique Lyon (13:30)

Arras (OFF) Vendenheim 

Rodez 2 – 4 Yzeure Allier (13:30)

PSG 2 – 1 Juvisy (15:15)

Germany – Frauen Bundesliga

Bayer Leverkusen (OFF) Freiburg 

Turbine Potsdam (OFF) Sindelfingen 

Gütersloh 0 – 3 Wolfsburg (13:00)

USV Jena (OFF) FFC Frankfurt (13:00)

Essen-Schönebeck (OFF) FCR Duisburg 

Bayern München 2 – 1 Bad Neuenahr (13:00)

 

Bus Eireann Women’s National League

Cork Women 0 – 3 Raheny (14:00)

DLR Waves 1 – 2 Wexford Youths (14:00)

Peamount United (OFF) Castlebar Celtic 

 

Portugal – Feminino 1a Divisão

Cesarense 1 – 0 Leixões (15:00)

Spain – Primera División Women

San Gabriel 3 – 2 Sporting de Huelva (10:00)

Levante Las Planas 0 – 0 Sevilla (11:00)

Transportes Alcaine 4 – 3 Collerense (11:00)

Lagunak 0 – 4 Levante (11:00)

Real Sociedad 1 – 1 Espanyol (11:00)

Valencia 2 – 1 Rayo Vallecano (11:30)

Barcelona 0 – 0 Athletic Club (14:30)

Atletico Madrid 5 – 1 Llanos Olivenza (15:00)

 

Switzerland – Nationalliga A


Thun (off) Staad (14:00)

IV International Tournament of San Paulo’s city

Brazil 4 – 0 Portugal (21:00)

Mexico 0 – 5 Denmark (23:00)

2 Comments
  1. Ken Suzuki 6 years ago

    NZL: Riley is yellow-carded.

  2. Women's Soccer United 7 years ago

    A huge amount of football to look forward to this weekend!! Who will be watching IV International Tournament of San Paulo’s city LIVE on Sunday?

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?