Saturday football 3rd March


Belgium – 1e Nationale

 

Heist 2 – 2 Zulte-Waregem (14:00)

Standard Liège 1 – 2 Sint-Truiden (14:00)

Eva’s Tienen 1 – 1 Club Brugge (14:00)

OH Leuven 1 – 3 Anderlecht (14:00)

Beerschot AD 4 – 1 Achterbroek (14:00)

White Star Woluwé 0 – 2 WB Sinaai Girls (14:00)

Lierse 10 – 0 Rassing Harelbeke (15:15)

 

CONCACAF U-20 Championship

 

Panama U-20 2 – 1 Cuba U-20

Mexico U-20 10 – 0 Haiti U-20

 

Spain – Superliga

 

Athletic Club V Reocin (17:00)

 

Oceania Olympic Qualifiers

Tonga 0 – 2 Papua New Guinea Loto-Tonga Centre 
Samoa 4 – 3 Vanuatu Loto-Tonga Centre 

 

 

 

Sunday football 4th March


Women’s Cyprus Cup 2012

England v France (Dasaki Achna, 5.30)
Finland v Switzerland (GSZ Larnaca, 5.30)
Italy v Scotland (GSZ Larnaca, 2.30)
Netherlands v Canada (Ammochostos, 2.30)
New Zealand v South Korea (Paralimni, 2.30)
Northern Ireland v South Africa (Paralimni, 5.30)

 

Ten Nation La Manga U-19 Tournaments


Denmark v England
Norway v Italy
Iceland v Scotland
Sweden v Netherlands
USA v France

 

African U-20 Championship 1st Round/2nd Leg

Congo DR v Cameroon
Equatorial Guinea v Mali
Kenya v Zambia
Mozambique v Zimbabwe
Namibia v Ghana
South Africa v Botswana
Tunisia v Morocco

 

CONCACAF U-20 Championship

 

USA 6 – 0 Guatemala
Panama 2 – 1 Cuba

 

Cyprus – Women’s First Division

Lefkothea Nicosia V Ledra / PAEEK (09:00)

AMOK Chrysomilia V Afroditi V (09:00)

Apollon Limassol V AEK Konstantias (09:00)

Pafia Pafos V Dafni Troullon Aradipou (09:30)

 

FA Premier League :

Premier Northern League
Leeds City Vixens v Blackburn Rovers
Manchester City v Preston North End

Premier Southern League
West Ham United v Brighton & Hove Albion

 

FA Premier League Cup:

Watford v Colchester United (Northwood FC)
Keynsham Town v Plymouth Argyle (Keynsham Town FC)
Charlton Athletic v Millwall Lionesses (Thamesmead Town FC)
Gillingham v Queens Park Rangers (Chatham Town FC)
Leeds United v Sunderland (Farsley Celtic FC)

 

Spain – Superliga

 

Llanos Olivenza V Rayo Vallecano

Real Sociedad V Sporting de Huelva

L’Estartit V San Gabriel

Transportes Alcaine V Levante

Barcelona V FVPR El Olivo

Valencia V Collerense

Málaga V Lagunak

Atletico Madrid V Espanyol

England Women’s Combination League Midlands

 

Copsewood (Coventry) V Loughborough Students (14:00)

Curzon Ashton Ladies V Loughborough Foxes (14:00)

Leicester City LFC V Wolverhampton (14:00)

Northampton Town V Leafield Athletic (14:00)

Stoke City LFC V Radcliffe Olympic (14:00)

 

England Women’s Combination League Northern

Mossley HIll V Bradford City (14:00)

South Durham & Cestria V Liverpool Feds (14:00)

Wakefield V Middlesbrough (14:00)

Huddersfield Town V Cheadle Heat Nomads

 

England Women’s Combination League South-East

 

Norwich City V Ebbsfleet United (14:00)

Brentwood Town V Old Actonians (14:00)

Ipswich Town V Crystal Palace (14:00)

 

England Women’s Combination League South-West

 

Forest Green Rovers LFC V University of Portsmouth LFC (14:00)

Swindon Town LFC V Chesham United WFC (14:00)

Havant & Waterlooville V Yeovil Town (14:00)

Gloucester City LFC V Keynsham Development (14:00)

 

0 Comments

Leave a reply

©2021 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?