Saturday football 18th February


Belgium – 1e Nationale

Achterbroek V Anderlecht V (14:00)

White Star Woluwé V Club Brugge (14:00)

Heist V WB Sinaai Girls (14:00)

Standard Liège V Eva’s Tienen (14:00)

Beerschot AD V Rassing Harelbeke (14:00)

OH Leuven V Zulte-Waregem (14:00)

Lierse V Sint-Truiden (14:00)

 

Finland – Liiga Cup Naiset


PK-35 V HJK (10: 15)

Kokkola F10 V Ilves (12: 30)

France – Coupe de France Féminine


Saint Georges V PSG (15: 00)

 

Italy – Serie A

 

Chiasiellis V Bardolino

Firenze V Brescia

Mozzanica V Tavagnacco

Roma V Lazio

Como 2000 V Riviera di Romagna

Sassari Torres V Torino

Milan V Venezia

 

Portugal Feminino 1A Divisao

 

Escola Setúbal V Leixões (15:00)

1º Dezembro V CF Benfica (15:00)

UR Cadima V Casa Povo Martim (15:00)

Vilaverdense V Boavista Porto (15:00)

Albergaria V Escola FC (15:00)

 

Switzerland – Nationalliga A

Zurich V Kriens (15:00)

Staad V Basel (16:00)

Grasshopper V Yverdon (17:00)

Schwyz V Young Boys (17:00)

 

Sunday football 19th February

 

 

Bus Eireann Women’s National League

 

Wexford Youths Womens AFC V Castlebar Celtic FC (14:00)

Cork Womens FC V Peamount United (14:00)

Shamrock Rovers V Raheny United (14:00)

 

FA Women’s Cup 3rd Round


(Kick Off 2pm)
Aston Villa v Coventry City (Boldmere St.Michaels FC)
Barnet v Peterborough Northern Star (Barnet FC)
Brighton & Hove Albion v Havant & Waterlooville (Withdean Stadium, 1.30)
Charlton Athletic v Bradford City (Thamesmead Town FC)
Derby County v West Ham United (Borrowash Victoria FC)
Enfield Town v MSA (Enfield Town FC)
Larkhall Athletic v Tottenham Hotspur (Larkhall Athletic FC)
Nottingham Forest v Blackburn Rovers (Carlton Town FC)
Portsmouth v Sheffield FC Ladies (Moneyfields FC, 1pm)
Sporting Club Albion v Reading (Halesown Town FC)
Sunderland v Rotherham United (Hetton Centre)
Watford v Leeds United (Northwood FC)

England – Premier Northern League

Preston North End v Rochdale (Bamber Bridge FC)

England – Premier Southern League
Keynsham Town v Millwalll Lionesses (Keynsham Town FC)

 

Women’s Friendly

Glasgow City V Arsenal (Friendly)

 

England Women’s Combination League Midlands

Leafield Athletic V Wolverhampton (14:00)

 

England Women’s Combination League South-East

Ipswich Town V Norwich City (14:00)

Ebbsfleet United V Brentwood Town (14:00)

England Women’s Combination League South-West

Yeovil Town V Keynsham Development (14:00)

 

France – Coupe de France Féminine

 

Woippy V ESM Gonfreville (13: 00)

La Roche-sur-Yon V USC Corné (13: 00)

Herblay V Compiègne Club Oise (13:30)

Villeneuve V Rodez (14: 00)

Saint-Simon Toulouse V Montpellier (14: 00)

Arpajon V Blanquefort (14: 00)

Saint Christol V Toulouse (14: 00)

Nivolas V Flacé Mâcon (14: 00)

Saint Romain Sanne V Bourges (14: 00)

Saint-Étienne V Olympique Lyon (14: 00)

Hénin-Beaumont V Juvisy (14: 00)

Gravelines V Cormelles (14: 00)

Domont FC V Arras (14: 00)

Lorient V Le Mans (14: 00)

Couffé Conquérante V Condé-sur-Noireau (14: 00)

 

Spain – Superliga

FVPR El Olivo V Lagunak

Real Sociedad V Espanyol

Llanos Olivenza V Collerense

L’Estartit V Sporting de Huelva

Transportes Alcaine V San Gabriel

Valencia V Reocin

Barcelona V Levante

Atletico Madrid V Athletic Club

Málaga V Rayo Vallecano

 

Switzerland – Nationalliga A

Schlieren V St Gallen (12:00)

0 Comments

Leave a reply

©2020 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?