Saturday football 25th February

Belgium – 1e Nationale

Club Brugge 4 – 1 Achterbroek (13:00)

WB Sinaai Girls 0 – 3 Standard Liège (14:00)

Eva’s Tienen 4 – 0 White Star Woluwé (14:00)

Rassing Harelbeke 0 – 0 OH Leuven (14:00)

Zulte-Waregem 1 – 1 Lierse (14:30)

Sint-Truiden 2 – 2 Heist (16:00)

Anderlecht 3 – 1 Beerschot AD (17:00)

 

Italy – Serie A

Torino 2 – 0 Como 2000 (13:30)

Chiasiellis 1 – 1 Firenze (13:30)

Bardolino 4 – 3 Tavagnacco (13:30)

Lazio 2 – 1 Milan (13:30)

Riviera di Romagna 0 – 2 Mozzanica (13:30)

Brescia 2 – 0 Roma (13:30)

Venezia 0 – 3 Sassari Torres (13:30)

 

Switzerland – Nationalliga A

Basel 4 – 2 Grasshopper (15:00)

Yverdon 1 – 1 Schwyz (15:00)

St Gallen 0 – 3 Zurich (15:30)

Kriens (off) Staad (16:30)

Young Boys 3 – 1V Schlieren (17:00)

 

Sunday football 26th February

 

FA Women’s Cup

 

Cardiff City 0 – 7 Sunderland (13:00)

Barnet 3 – 0 Sporting Club Albion (14:00)

Brighton & Hove Albion 3 – 0 Larkhall Athletic (14:00)

Charlton Athletic 2 – 0 Derby County (14:00)

Coventry City 1 – 2 Leeds United (14:00)

Preston North End 0 – 2 Blackburn Rovers (14:00) 

Enfield Town 0 – 2 Manchester City (14:00)

Keynsham Town 5 – 2 Sheffield FC Ladies (14:00)

 

England – Premier League

Nottingham Forest (Off) Aston Villa (14:00)

England – Premier Northern League

Rochdale 2 – 1 Rotherham United (14:00)

England – Premier Southern League

Plymouth Argyle 1 – 3 Queens Park Rangers (14:00)

 

England Women’s Combination League Midlands

 

Copsewood (Coventry) 4 – 2 Curzon Ashton Ladies (14:00)

Northampton Town 1 – 4 Loughborough Students (14:00)

Stoke City LFC 2 – 1 TNS Llansantffraid LFC (14:00)

Leicester City LFC 1 – 0 Radcliffe Olympic (14:00)

Wolverhampton 2 – 2 Leafield Athletic (14:00)

 

England Women’s Combination League Northern

 

Huddersfield Town 2 – 3 Stockport County (14:00)

Mossley HIll 1 – 1 Middlesbrough (14:00)

Salford 0 – 7 Newcastle United (14:00)

Liverpool Feds 0 – 3 Bradford City (14:00)

Sheffield Wednesday (Off) South Durham & Cestria (14:00)

 

England Women’s Combination League South-East

 

Cambridge 0 – 0 Brentwood Town (14:00)

Norwich City 2 – 4 Lewes (14:00)

Ipswich 2 – 1 Ebbsfleet United

 

England Women’s Combination League South-West

 

Yeovil Town 3 – 3 Forest Green Rovers LFC (14:00)

Keynsham Development V Swindon Town LFC (14:00)

Newquay 4 – 0 Chesham United WFC (14:00)

 

Cyprus – Women’s First Division

Dafni Troullon Aradipou 0 – 2 Lefkothea Nicosia (09:00)

Apollon Limassol 6 – 0V AMOK Chrysomilia (09:00)

Afroditi 2 – 1 AE Ammochostos (09:00)

AEK Konstantias 2 – 1 Ledra / PAEEK (09:00)

 

Finland – Liiga Cup Naiset


Honka 1 – 1 PK-35 (13:15)

 

Feminine Division 1

 

Rodez 0 – 1 Guingamp (14:00)

Germany – Frauen Bundesliga

 

Turbine Potsdam 1 – 1 Bayer 04 Leverkusen (10:00)

FCR 2001 Duisburg 3 – 1 Hamburger SV (10:00)

FFC Frankfurt 4 – 0 1st FC Lok Leipzig (10:00)

Bad Neuenahr (off) VfL Wolfsburg (13:00)

Bayern Munich 3 – 0 SC Freiburg (13:00)

FF USV Jena 2 – 1V Essen-Schönebeck (13:00)

 

Spain – Superliga

Espanyol 0 – 0 Athletic Club

Reocin 0 – 4 Real Sociedad

Sporting de Huelva 2 – 0 Valencia

Collerense 6 – 3 L’Estartit

San Gabriel 3 – 0 Llanos Olivenza

Rayo Vallecano 6 – 1 Transportes Alcaine

Levante 2 – 1 Málaga

Lagunak 0 – 2 Barcelona

FVPR El Olivo 1 – 2 Atletico Madrid

0 Comments

Leave a reply

©2020 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?