Monday September 19th



UEFA U-19 Championship 1ST Qualifying Round (Times in CET)

GROUP 1

Norway 7 – 1  Croatia (Georgi Benkovski Stadium, Tetven, 4)

Bulgaria 0 – 3  Netherlands (Lokomotiv Stadium, Mezdra, 4)

GROUP 2

Israel 1 – 5  Republic of Ireland (Stadium De Anadia, 5)

Hungary 3 – 3  Portugal (Dr. Américo Couto Stadium, Mealhada, 7)

GROUP 3

Czech Republic 6 – 1  Estonia (Rakvere, 4)

Cyprus 0 – 5  Poland (Haapsalu, 4)

GROUP 4

Iceland 3 – 0  Kazakhstan (Selfossvöllur, 6)

Slovenia 1 – 4  Wales (Sparisjóðsvöllur, Sandgerði, 6)

GROUP 5

Sweden 1 – 0  Slovakia (Košický Stadión, Kosice, 1)

Serbia 4 – 2  Ukraine (Mestsky Zemplin, Michalovce, 4)

GROUP 6

Austria 7 – 0  Armenia (Mladost, Strumica, 3)

FYR Macedonia 0 – 4  Italy (Kukuš Stadium, Strumica, 3)

GROUP 7

Belarus 1 – 4  Scotland (Pallokentta, Helsinki, 1)

Finland 3 – 0  Faroe Islands (Pallokentta, Helsinki. 6)

GROUP 8

Greece 1 – 1  Russia (Arkadija stadium, Riga, 12)

Denmark 9 – 0  Latvia (Arkadija stadium, Riga, 6)

GROUP 9

Northern Ireland 0 – 3  Romania (RVC Hoboken, 4)

Belgium 6 – 1 Lithuania (K.Kontich FC, 7.30)

GROUP 10

Spain 8 – 0  Moldova (SRC Slavija, Sarajevo, 3)

Bosnia & Herzegovina 0 – 7  Switzerland (Grbavica, Sarajevo, 3)

 

Tuesday September 20th

   

International

Bahrain 2 – 0 India (Al Ahli)

 

Wednesday September 21st

 


UEFA Women’s EURO Championship Qualifying (Times in CET)

GROUP 1

Poland 0 – 2  Russia (OSiR, Racibórz, 4)

GROUP 2

Switzerland 4 – 1  Romania (Brügglifeld, Aarau, 6.30)

GROUP 3

Norway 6 – 0  Hungary (Nadderud, Oslo, 4.30)

Iceland 0 – 0  Belgium (Laugardalsvöllur, Reykjavik, 9.30)

GROUP 6

Netherlands 6 – 0 v Serbia (TATA Steel, Velsen, 7.30)

GROUP 7

Armenia 0 – 5  Denmark (MIKA Sport Complex, Yerevan, 2)

 

 International

Argentina v Chile

   

Scotland 7 – 2  Finland (Tynecastle Stadium, 7.30)

   

 

 

Midland Combination


TNS v Wolverhampton Wanderers (Park Hall, Oswestry, 7.30)

 

South East Combination (7.45)

Brentwood Town 2 – 3  Ipswich Town (Tilbury FC)

Ebbsfleet United 3 – 2  Crystal Palace (Ebbsfleet United FC)

Lewes v Tooting & Mitcham United (Lewes FC)

Luton Town v Milton Keynes Dons (Stockwood Park Athletics Stadium)

Old Actonians 0 – 9  Enfield Town (Kingsbury Town FC)

 

Thursday September 22nd



UEFA Women’s EURO Championship Qualifying

GROUP 2

Kazakhstan v Turkey (Kazhimukana Munaytpasova, Shymkent, 1)

GROUP 4

Republic of Ireland v France (Turner’s Cross, Cork, 7.45)

GROUP 6

England v Slovenia (Swindon Town FC, 7.30)

 

International

   

USA v Canada (Portland)

 

UEFA U-19 Championship 1ST Qualifying Round (Times in CET)


GROUP 1

Netherlands v Norway (Stadium Lokomotiv, Mezdra, 4)

Croatia v Bulgaria (Stadium Georgi Benkovski, Teteven, 4)

GROUP 2

Republic of Ireland v Hungary (Training Center, Luso, 7)

Portugal v Israel (Agueda, 7)

GROUP 3

Poland v Czech Republic (Rakvere, 4)

Estonia v Cyprus (Haapsalu, 4)

GROUP 4

Wales v Iceland (Fylkisvöllur, Reykjavik, 6)

Kazakhstan v Slovenia (Varmárvöllur, Mossfellsbaer, 6)

GROUP 5

Ukraine v Sweden (Košický štadión, Kosice, 11am)

Slovakia v Serbia (Steel Arena, 11am)

GROUP 6

Italy v Austria (Mladost, Strumica, 3)

Armenia v FYR Macedonia (Kukuš Stadium, Strumica, 3)

GROUP 7

Scotland v Finland (Kauriala Urheilukenttä, Hameenlinna, 5.30)

Faroe Islands v Belarus (Pallokentta, Helsinki, 5.30)

GROUP 8

Russia v Denmark (Ogres Pils?tas Stadion, 4)

Latvia v Greece (Sport Centre Arkadija, Riga, 4)

GROUP 9

Romania v Belgium (KFCO Wilrijk, 7)

Lithuania v Northern Ireland (K.Kontich FC, 7)

GROUP 10

Switzerland v Spain (Grbavica, Sarajevo, 3)

Moldova v Bosnia & Herzegovina (SRC Slavija, Sarajevo, 3)

 

Friday September 23rd

International

   

Bahrain v India (Al Ahli)

 

Netherlands – Vrouwen Eredivisie


Zwolle 18: 30 Twente

 

 

0 Comments
  1. Women's Soccer United 7 years ago

    @Aneesa that was my first reaction, that Alex Morgan deserves to win

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?