Tuesday October 4th



Women’s Olympic Qualifying CONCACAF
Nicaragua v El Salvador
Costa Rica v Honduras

 

 

UEFA U17 Championship Women 1st Qualifying Round
Group 4
Lithuania v Norway (Dariaus ir Gireno Stadionas, Kaunas, 3)
Slovenia v Russia (Alytus Town, 3)
Group 7
Turkey v Denmark (Mirko Vucurevic Stadium, Banatski Dvor, 2.30)
Serbia v Greece (Karadoredev Park, Zrenjanin, 2.30) 

 

 

Wednesday October 5th



UEFA U17 Championship Women 1st Qualifying Round
Group 8
Belgium v Czech Republic (SK Roudnice nad Labem, Roudnice, 4)
Estonia v Belarus (SK Lhota, 4)
Group 9
Ukraine v Spain (Azal Stadium, Baku, 1)
Azerbaijan v Bosnia & Herzegovina (Dalga Stadium, Baku, 1)

 

 

UEFA Women’s Champions League Round Of 32 2nd Leg
AC Sparta Praha v Apollon Limassol (SK Aritma, 3.30)
Arsenal v FC Bobruchanka (Boreham Wood FC, 4)
ASD Torres CF v ASA Tel-Aviv (Vanni Sanna, Sassari, 12:00)
Energiya Voronezh v Bristol Academy (Centralni, Voronezh, 5)
Fortuna Hjørring v BSC Young Boys (Hjørring Stadion, 7)
Olympique Lyonnais v CFF Olimpia Cluj (Stade de Gerland, 7)
Paris Saint-Germain v Peamount United (Charlety Stadium, Paris, 5)
SV Neulengbach v CSHVSM Kairat (Wienerwaldstadion, 8)
1. FFC Frankfurt v Stabæk (Am Brentano Bad, Frankfurt am Main, 3)
1. FFC Turbine Potsdam v Thór/KA (Karl Liebknecht Stadium, 7)

 

 

MIDLAND COMBINATION (7.30)
Copsewood v Northampton Town (Coventry Copsewood FC)
Curzon Ashton v Stoke City (Tameside Stadium)
Loughborough Students v Radcliffe Olympic (Loughborough University)

 

Thursday October 6th



Women’s Olympic Qualifying CONCACAF
Honduras v El Salvador
Guatemala v Costa Rica

 

Asian U-19 Championship
Japan v Vietnam
South Korea v Australia
North Korea v China

 

 

UEFA Women’s Champions League Round Of 32 2nd Leg

Brøndby IF v Standard Fémina de Liège (Brøndby Stadium, 6.30)
FC Rossiyanka v FC Twente (Krasnoarmeysk, 2)
Göteborg FC v WFC Osijek (Walhalla, Gothenburg, 7)
Rayo Vallecano de Madrid v PK-35 Vantaa (Deportiva Fundacion Rayo Vallecano, 7)
Valur Reykjavík v Glasgow City (Hlídarendi, Reykjavik, 6)
WFC Malmö v UPC Tavagnacco (Malmö Idrottsplats, 7)

 

Friday October 7th



UEFA U17 Championship Women 1st Qualifying Round
Group 4
Lithuania v Slovenia (Dariaus ir Gireno Stadionas, 4)
Russia v Norway (Alytus Town, 3)
Group 10
Scotland v Kazakhstan (Lindabrunn, 11am)
Austria v Iceland (Alpenstadion Gloggnitz, Gloggnitz, 4)

 

Netherlands – Vrouwen Eredivisie

SC Heerenveen v Ado Den Haag

VVV Venlo V FC Zwolle 

 

2 Comments
  1. Aneesa Mahomed 8 years ago

    Lets be honest, women’s club football isn’t as highly rated as men’s. It’s sad but its the truth. But the day will come when it will be as big as men’s and then the Ballon D’Or will be determined in terms of club as well as national.

  2. William 10 years ago

    This is the schedule for the AFC U19:

     

    1
    06 October 2011 16:00
    VIETNAM-AUSTRALIA
    Thong Nhat Stadium
    2
    06 October 2011 16:00
    JAPAN-CHINA P.R.
    Thanh Long Sports Centre
    3
    06 October 2011 19:00
    KOREA REPUBLIC-DPR KOREA
    Thong Nhat Stadium
    4
    08 October 2011 16:00
    JAPAN-KOREA REPUBLIC
    Thong Nhat Stadium
    5
    08 October 2011 16:00
    DPR KOREA-AUSTRALIA
    Thanh Long Sports Centre
    6
    08 October 2011 19:00
    CHINA P.R.-VIETNAM
    Thong Nhat Stadium
    7
    10 October 2011 16:00
    CHINA P.R.-KOREA REPUBLIC
    Thanh Long Sports Centre
    8
    10 October 2011 19:00
    VIETNAM-DPR KOREA
    Thong Nhat Stadium
    9
    10 October 2011 16:00
    AUSTRALIA-JAPAN

Leave a reply

©2021 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?