(All Matches are in British UK Time)

 

Monday 23rd September

 

UEFA Women’s U19 Championship Qualification Round

 

Israel 0 – 5  Croatia

Northern Ireland 1 – 2  Ukraine

Czech Republic 3 – 1  Moldova

Estonia 0 – 7  Portugal 

Denmark 10 – 0  Kazakhstan

Belgium 4 – 0 Montenegro

Turkey 3 – 2  Hungary

Russia 1 – 0 Belarus

Cyprus 1 – 1 Wales

Netherlands 3 – 0 Malta

Bosnia and Herzegovina 1 – 2  Serbia

Scotland 14 – 1  Georgia

FYROM V1 – 3  Romania

France 7 – 0 Bulgaria

Slovakia 0 – 5  Iceland

Italy 4 – 0 Albania

Slovenia 0 – 4  Poland

Austria 2 – 0  Azerbaijan

Sweden 10 – 0  Lithuania

Switzerland 8 – 0  Latvia

Faroe Islands 0 – 2  Finland

Greece 1 – 3  Republic of Ireland

 

 

Tuesday 24th September

 

Sweden – Svenska Cupen Women


Eskilsminne V Kristianstad (18:00)

Wednesday 25th September

 

UEFA Women’s World Cup Qualification Round

Group 7
Kazakhstan 0 – 4  France
Group 7
Finland 2 – 1  Austria
Group 5
Norway 4 – 1 Belgium

 

 

Brazil – Brasileiro Feminino


América São Manuel V Francana (19:00)

Foz Cataratas V ASCOOP (19:00)

Vasco da Gama V São José (19:00)

Pinheirense V Tiradentes (19:00)

 

Women’s International  Friendly Match

     

Hungary 0 – 4 Denmark

Valais Women’s Cup

3rd place playoff:

Brazil 4 – 0 Mexico

 

Final:

China 0 – 4 New Zealand

Thursday 26th September

 

UEFA Women’s U19 Championship Qualification Round

 

Iceland 0 – 3 France

Bulgaria 0 – 4 Slovakia

Hungary 2 – 5 Belgium

Montenegro 1 – 3 Turkey

Ukraine 0 – 2 Switzerland

Latvia 1 – 4 Northern Ireland

Finland 3 – 1 Czech Republic

Moldova 2 – 2 Faroe Islands

Wales 0 – 5 Russia

Belarus 4 – 2 Cyprus

Serbia 0 – 3 Netherlands

Malta 0 – 4 Bosnia and Herzegovina

Romania 0 – 8 Scotland

Georgia 2 – 1 FYROM

Portugal 0 – 3 Sweden

Lithuania 0 – 1 Estonia

Poland 0 – 0  Italy

Albania 0 – 7 Slovenia

Croatia 0 – 5  Austria

Azerbaijan 5 – 0  Israel

Republic of Ireland 2 – 1 Denmark


Kazakhstan 0 – 3 Greece 

UEFA Women’s World Cup Qualification Round

 

Group 4
Poland 6 – 0 Faroe Islands
Group 4
Scotland 7 – 0 Bosnia and Herzegovina
Group 1
Croatia 1 – 1 Republic of Ireland
Group 5
Greece 1 – 5 Portugal
Group 5
Albania 0 – 4  Netherlands
Group 1
Slovakia 1 – 3  Slovenia
Group 6
Wales 1 – 0 Belarus
Group 6
England 8 – 0  Turkey
Group 2
Italy 1 – 0  Romania
Group 3
Iceland 0 – 2  Switzerland

 

 

AFC U-16 Women’s Championship


Jordan 0 – 6  Korea DPR

Guam 0 – 19  Japan

Bahrain 0 – 17  China PR

Uzbekistan 0 – 0  Korea Republic
Brazil – Brasileiro Feminino


Rio Preto 5 – 1 Duque de Caxias

Caucaia 0 – 2 São Francisco

Botafogo PB 0 – 3 Acadêmica Vitória

Viana 0 – 6 Tuna Luso

 

Women’s International  Friendly Match

     
Japan 2 – 0 Nigeria

0 Comments
  1. gromit 6 years ago

    There is a Champions’ League day on october 16th, concerning Heath, Press, Krieger, Engen and Klingerberg (PSG-Tyresö, no Ashlyn Harris by the way ?), and Rapinoe (Lyon-Twente) and PSG plays a D1 difficult game on 20th at Guingamp (less bad for Lyon who welcomes Rodez that day).

    That’s why I suppose it is question of joining the NT “over various periods” ?

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?