(All Matches are in British UK Time, All Kick-Off’s at 14:00 Unless Stated)

Monday 7th October

 

East Asian Games Women


China PR 0 – 1 Korea DPR

Japan 8 – 2 Chinese Taipei (08:00)


UEFA U17 Championship Women


Hungary 1 – 7  Norway

Scotland 2 – 0  Finland
Korea Republic – WK-League


Seoul Amazones 1 – 1 Incheon Red Angels

 

Tuesday 8th October

 

 

UEFA U17 Championship Women


Russia 3 – 2  Belarus

Austria 2 – 1  Greece

 

 

Wednesday 9th October

 

 

East Asian Games Women


China PR 2 – 0 Japan

Korea DPR 7 – 0 Chinese Taipei
Brazil – Brasileiro Feminino


Foz Cataratas 1 – 2 Vasco da Gama

Kindermann V São José (19:00)

Acadêmica Vitória 1 – 1 São Francisco

Pinheirense 3 – 0 Iranduba

Aliança 5 – 0 Adeco
UEFA Women’s Champions League


SSHVSM-Kairat 1 – 7 Arsenal

Spartak Subotica 2 – 4 Rossiyanka

Pärnu 0 – 14 Wolfsburg

PK-35 0 – 3 Birmingham City

Thór / KA 1 – 2 Zorkiy

Standard Liège 2 – 2 Glasgow City

Spratzern 2 – 2 Torres Calcio

Zürich 2 – 1 Sparta Praha

Barcelona 0 – 0 Brøndby

Twente 0 – 4 Olympique Lyon

Tyresö 2 – 1 PSG

Tavagnacco 3 – 2 Fortuna Hjørring

 

 

Thursday 10th October

 

 

Brazil – Brasileiro Feminino


Francana 1 – 1 Duque de Caxias

Botafogo PB V Mixto (00:30)
UEFA Women’s Champions League


MTK 0 – 5 Turbine Potsdam

Apollon Limassol 1 – 2 Neulengbach

Konak Belediyesi 2 – 1 Unia Racibórz

Lillestrøm 1 – 3 LdB Malmö
UEFA U17 Championship Women


Greece 1 – 1  Russia

Austria 6 – 0  Belarus

 

Friday 11th October

 

East Asian Games Women


Japan 0 – 2 Korea DPR

China PR 2 – 2 Chinese Taipei
AFC U19 Women’s Championship


China PR 2 – 0  Korea Republic

Japan 7 – 0  Myanmar

Korea DPR 6 – 2  Australia
UEFA U17 Championship Women


Belgium V  Netherlands (15:00)

Germany V  Switzerland (18:00)
BeNe League


Telstar V PSV / Eindhoven (18:30)

PEC Zwolle V Utrecht (18:30)

OH Leuven V Heerenveen (19:30)

0 Comments

Leave a reply

©2021 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?