Monday 13th August

 

UEFA Women’s Champion’s League Group Stages

 

Group 4
Unia Racibórz 7 – 1 Ekonomist (10:00)
Stadium: National Training Centre, Senec (SVK)

Group 5
Peamount 5 – 0 ASA Tel-Aviv (10:00)
Stadium: Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo (BIH)

Group 3
1° Dezembro 1 – 0 Birkirkara (16:30)
Stadium: Centenary, Ta’ Qali (MLT)

Group 2
NSA Sofia 2 – 0 Pärnu (14:00)
Stadium: Gradski, Subotica (SRB)

Group 1
Zürich 4 – 0 Ataşehir (16:00)
Stadium: Sportni Park, Beltinci (SVN)

Group 4
Slovan Bratislava 3 – 2 Bobruichanka (16:00)
Stadium: Štadión Pasienky, Bratislava (SVK)

Group 6
Klaksvík 1 – 2 Zhilstroy-1 (16:00)
Stadium: GSZ, Larnaca (CYP)

Group 7
PAOK 8 – 0 SKONTO (16:00)
Stadium: Mladost, Strumica (MKD)

Group 7
ZFK Nase 0 – 7 MTK (16:00)
Stadium: Kukuš Stadium, Strumica (MKD)

Group 8
Glasgow City 11 – 0 Noroc (16:30)
Stadium: Myyrmäen Urheilupuisto, Vantaa (FIN)

Group 8
Osijek 1 – 3 PK-35 (16:30)
Stadium: Hakunilan Urheilupuisto, Vantaa (FIN)

Group 5
Sarajevo 1 – 0 UWIC (16:30)
Stadium: Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo (BIH)

Group 3
Glentoran Belfast United 2 – 4 Olimpia Cluj (19:00)
Stadium: Centenary, Ta’ Qali (MLT)

Group 2
Spartak Jaffa 0 – 2 BIIK Shymkent (16:30)
Stadium: Gradski, Subotica (SRB)

Group 1
Pomurje 9 – 1 Gintra (19:00)
Stadium: Športni park, Lendava (SVN)

Group 6
Apollon 21 – 0 Ada Velipoje (19:00)
Stadium: GSZ, Larnaca (CYP)

 

 

Tuesday 14th August

 

 

Europe – BeNe Super Cup

Standard Liège 1 – 0 ADO Den Haag (15:30)

Iceland – Úrvalsdeild Women

Fylkir 1 – 6 ÍBV (19:00)

Valur 6 – 1 KR (20:15)

FH 1 – 7 Stjarnan (20:15)

Sweden – Svenska Cupen Women

Piteå 2 – 3 Jitex (17:00)

Göteborg FC 3 – 0 Kristianstad (18:00)

Switzerland – Nationalliga A

Kriens 6 – 0 Schwyz (19:00)

 

 

Wednesday 15th August

 

 

England – Women’s Super League

Doncaster Belles 1 – 2 Everton (19:45)

Denmark – Cup

 

Heimdal 0 – 6 BSF (17:00)

Fortuna Hjørring 8 – 1 Team Viborg (17:30)

Sønderborg Fremad V Vejle (17:30)

Sundby 0 – 5 Taastrup (17:30)

Raklev 0 – 10 Brøndby (17:30)

Varde 0 – 4 KoldingQ (17:30)

Sweden – Damallsvenskan

Djurgården 1 – 2 LdB Malmö (18:00)

Sweden – Svenska Cupen Women

Mallbacken 1 – 5 Tyresö (18:00)

 

 

Thursday 16th August

 

 

UEFA Women’s Champion’s League Group Stages

 

Group 1
Gintra 0 – 8 Zürich (16:00)
Stadium: Športni park, Lendava (SVN)

Group 1
Ataşehir 2 – 4 Pomurje (16:00)
Stadium: Sportni Park, Beltinci (SVN)

Group 2
BIIK Shymkent 4 – 0 NSA Sofia (16:00)
Stadium: Gradski, Subotica (SRB)

Group 2
Pärnu 0 – 1 Spartak Jaffa (16:00)
Stadium: Karadjordje, Novi Sad (SRB)

Group 3
Olimpia Cluj 4 – 1 1° Dezembro (16:00)
Stadium: Ta’ Qali National Stadium, Ta’ Qali (MLT)

Group 3
Birkirkara 1 – 3 Glentoran Belfast United (16:00)
Stadium: Centenary, Ta’ Qali (MLT)

Group 4
Bobruichanka 0 – 5 Unia Racibórz (16:00)
Stadium: National Training Centre, Senec (SVK)

Group 4
Ekonomist 0 – 8 Slovan Bratislava (16:00)
Stadium: Štadión Pasienky, Bratislava (SVK)

Group 5
ASA Tel-Aviv 1 – 1 Sarajevo (16:00)
Stadium: Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo (BIH)

Group 5
UWIC 0 – 4 Peamount (16:00)
Stadium: SRC Slavija, Sarajevo (BIH)

Group 6
Zhilstroy-1 0 – 3 Apollon (16:00)
Stadium: Tsirion Stadium, Limassol (CYP)

Group 6
Ada Velipoje 1 – 11 Klaksvík (16:00)
Stadium: GSZ, Larnaca (CYP)

Group 7
MTK 2 – 0 PAOK (16:00)
Stadium: Mladost, Strumica (MKD)

Group 7
SKONTO 2 – 5 ZFK Nase (16:00)
Stadium: Kukuš Stadium, Strumica (MKD)

Group 8
PK-35 1 – 1 Glasgow City (16:00)
Stadium: Hakunilan Urheilupuisto, Vantaa (FIN)

Group 8
Noroc 1 – 11 Osijek (16:00)
Stadium: Myyrmäen Urheilupuisto, Vantaa (FIN)

 

Iceland – Úrvalsdeild Women

Breidablik 1 – 2 Thór / KA (19:00)

Afturelding 2 – 2 Selfoss (20:15)

Sweden – Damallsvenskan

Umeå 3 – 1 AIK (18:00)

0 Comments
  1. Women's Soccer United 6 years ago

    Match underway: Canada 0-0 USA – WATCH LIVE – (Thanks !!)

Leave a reply

©2019 WOMEN'S SOCCER UNITED. All rights reserved.

Log in with your credentials

Forgot your details?